68739

Hakkımızda

Kamış Hasır İmalat olarak "Güzümüz İmalatımız"

Hasır İmalat Firması olmanın, Üretmenin avantajını ülkemizde siz kullanıcı müşterilerimize yansıtmak amacıyla yola çıktık. Peki nedir hasır? Sulak yerlerde yetiştiği boy saldığı bilinen kamış, bambu, püskül otu, çin otu ustasının elinde sanat eserine dönüşüyor. Bu malzemelerle elde edilen hasır şemsiye, püskül otu şemsiye, çin otu şemsiye,kamış kamelya, hasır plaj şemsiyesi, hasır güneşlik bilinçli insanlar tarafından çok beğeniliyor.

Neden beğeniliyor diye düşündük. Sizin için araştırdık. Emre Hasır Dekorasyon firmasında Püskül otu şemsiyeçin otu şemsiye, bambu malzemesini incelediğimizde sert ve parlak yüzey içinde bir boşluğun olduğunu gördük. Kesiti yuvarlak olan bambu ve bu malzemeler ilkel kabilelerce yıllarca örtü olarak kullanıldı. Günümüz insanı hasır çatı, hasır veranda, hasır kamelya yaptırarak doğal yalıtımı uygulatmış oldu. Hasır güneşlikler yapıldı. Hasır bambu değişik açık sütlü kahve rengiyle boya ve temizlik istemediği için, çok iyi yalıtılmış gölge özelliği verdiği için plajların yanı sıra hasır dekorasyon malzemesi olarak ta kullanılması yaygınlaştı.

İnsanlar suni yapılardan ziyade doğal mekanları tercih ediyor. Gördük ki günümüzün serinlik trendi kamış, bambu, püskül otu, çin otu yenilenen anlayışlara ve zevklere göre hasır şemsiyepüskül otu şemsiye, çin otu şemsiye,kamış kamelya, hasır plaj şemsiyesi, hasır güneşlik oldu. Ayni malzeme ile yaratıcı, sanatçı özelliği ağır basan insanların yeni ergonomik ürünler elde etmesini bekleyebiliriz.

Bu sektörü yani Hasırcılık sektörünü günümüzde uygulayan İzmir Dikili Hasırcısı, hasır güneşlik ustası Emre Hasır Dekorasyon firmasında aydınlatıcı görüşme yararlı oldu.

Şimdi de, Emre hasır nedir, nerededir, kim kurdu? Bu soruların yanıtını arayalım.

 

Emre Hasır “Çin Otu ile doğal yalıtımı bilenler  iyi bilir”

Soğuk demirci çırağı olarak iş dünyası ile 1983 yılında Karşıyaka Dedebaşında tanıştı. Sonraki buluşma Panayır yaşamıydı. Lunapark işletmesi olmuştu. 1993 yılında girişimci ruhu onu İzmir Örnekköy’de Çeyiz’ci yaptı. Son liman 1995 yılında Hasır Şemsiye imalatı ve pazarlaması oldu. Söke’de hasır güneşlik imalatı var. Çin otu güneşlik, püsküllü güneşlik, hasır dekorasyon olarak toptan Türkiye’nin aşağı yukarı her yerine satış yapıyor.

Tüm bu mücadeleleri kazanarak bu günlere gelen Levent Demirkıran ile Dikilide Dikili Hasır Dekorasyon yetkilisi olarak Çanakkale Devlet yolu üzerinde Kabakum’da buluştuk. Bakın sayın Demirkıran sektörü ile ilgili bize neler anlattı. “Olgun kargı, saz, kamış kesilir. Budanır. Belli boy ve kalınlıkta destelenir. Bağlanır. Kurutulur. İstenilen boyda hazırlanır. Satışa sunulur. Bilirsiniz kalite detaylarda gizlidir. Sektördeki farkımız işimize hile katmadan, kolayına kaçmadan, işimizin varsa hatamızın arkasında durarak yaşıyoruz. Yıllar bizi haklı çıkardı. Doğal yalıtım sıcağın olduğu her yerde önemli ihtiyaç oldu.

İçi dolu saz kargılarla, Yarma Kargılarla hasırlar ürettik. Çin otu, Püskül ve şeker kamışı ile Bungalov evlere, pergolelere hem yalıtım hem estetik kattık. Deniz Şemsiyelerimizle doğal güneş koruyucusu gölgelikler kurduk. Sahillerimiz güzelleşti. Müşteri memnuniyet odaklı çalışıyoruz. Onlarla mutlu oluyoruz. Bilirsiniz mutluluk bulaşıcı hastalık gibidir. Çabuk yayılır derler. Hızla yayılıyoruz. İşimizi çok seviyoruz. Sektörümüzdeki yenilikleri takip ederek gelişiyoruz. Çözüm ortağınız oluyoruz. Ayrıca El sanatı sepet ve alçı dekoratif eşyalarla çeşidimizi artırdık.

 
Müşterilerinin memnuniyetini her şeyden önde tutarak edindiği vizyon ve misyon ile istenen modellerinin satışını yaptığı gibi, müşterilerine estetik uyumlu ve dekoratif tasarımlar sunmaktayız.